Spektrometr MicroNIR OnSite

Wzmocniony, ręczny spektrometr NIR do szybkiej analizy materiałów i surowców w terenie.

MicroNIR OnSite jest najnowszym dodatkiem do innowacyjnej, ultrakompaktowej serii spektrometrów firmy VIAVI Solutions. Jest rozwiązaniem NIR następnej generacji do szybkiej analizy surowców i materiałów. Zwarty, ergonomiczny i o wzmocnionej konstrukcji MicroNIR jest idealny do zastosowań w terenie lub w hali produkcyjnej. Jego intuicyjny interfejs użytkownika wymaga tylko minimalnego szkolenia, aby prawidłowo obsłużyć przyrząd korzystając z laptopa lub tabletu. MicroNIR OnSite jest najmniejszym, całkowicie zintegrowanym spektrometrem NIR dostępnym na rynku, którego konstrukcja stała się możliwa dzięki sprawdzonej technologii liniowych filtrów zmiennych LVF opracowanej przez VIAVI. Może on znaleźć zastosowanie w szerokiej gamie zastosowań związanym z określaniem surowców i materiałów w przemyśle spożywczym, rolniczym, farmaceutycznym, w służbach zapewniających bezpieczeństwo (policja, straż graniczna, celna itp.), rozporządzeniu Dobra Praktyka Wytwarzania (GMP).

 

Najważniejsze cechy:

  • Analiza w bliskiej podczerwieni w czasie rzeczywistym bez konieczności niszczenia próbek
  • Zwarta i ergonomiczna budowa do pracy przenośnej lub mobilnej
  • Wzmocniona konstrukcja umożliwiająca pracę w niekorzystnym środowisku
  • Kontrola z poziomu systemu Windows za pomocą laptopa lub tabletu
  • Intuicyjny, łatwy do użycia interfejs

Zastosowania:

  • Przemysł farmaceutyczny i kosmetyczny
  • Przetwórstwo żywności, pasze, rolnictwo
  • Zastosowania przemysłowe
  • Policja, straż więzienna, straż graniczna, służby celne

 

Oprogramowanie
MicroNIR OnSite zawiera profesjonalną wersję oprogramowania VIAVI umożliwiającego pobieranie widm, tworzenie metod, zarządzanie użytkownika i predykcję (rozpoznanie próbki) w czasie rzeczywistym. W programie do tworzenia metody można wykonać wstępne przetwarzanie danych widmowych za pomocą pełnego zestawu narzędzi będących standardem w przemyśle, takich jak
wygładzanie, pochodne, korekcja linii bazowej. Ta część oprogramowania działa na laptopach i komputerach PC. Kwalifikacja parametrów spektrometru dla kryteriów określonych w USP 1119 oraz narzędzia pozwalające na ocenę zgodności z 21 CFR part 11 są dostępne w programie do tworzenia modelu kalibracji dostarczanego przez CAMO Software. Program The Unscrambler X oblicza regresję i ma algorytmy klasyfikacyjne oraz pełny zbiór narzędzi chemometrycznych do tworzenia modeli i analizy danych. Wersja MicroNIR OnSite Lite nie zawiera wbudowanego programu do tworzenia modeli kalibracji, ale jest kompatybilna z oprogramowaniem CAMO Unscrambler X (wersja 10 lub wyższa).

Pełna nota MicroNIR ONSITE