Reflektometr optyczny Viavi MTS 2000

Reflektometr optyczny MTS-2000
Wielofunkcyjna, inteligentna i szybka platforma do pomiarów sieci światłowodowych do zastosowania w terenie

Najważniejszymi czynnikami decydującymi o sukcesie współczesnych rozwiązań światłowodowych są koszty, jakość, wydajność sieci i pozytywny odbiór klienta. Kluczem do realizacji tych potrzeb jest dobranie odpowiednich narzędzi testujących. MTS-2000 to ręczny reflektometr optyczny Viavi Solutions, który jest uniwersalnym narzędziem techników, pozwalającym im na założenie, aktywację i obsługę sieci według najwyższych standardów.

Oferowane funkcje testowe reflektometru optycznego obejmują moduły OTDR do testowania światłowodów wielomodowych i jednomodowych oraz moduły FiberComplete do automatycznego, dwukierunkowego kontrolowania tłumienności IL / ORL oraz lokalizacji usterek. Moduły OTDR i FiberComplete zostały zoptymalizowane pod kątem pasywnych sieci optycznych (PON). Urządzenie jest gotowe do analizy PASS/FAIL powierzchni czołowej złącza zgodnie ze standardami IEC za pomocą cyfrowego mikroskopu analitycznego. Moduły miernika mocy sieci PON oraz moduły CWDM-OSA pozwalają na uruchamianie i rozwiązywanie problemów w sieciach PON i CWDM. Podział, splitery do 128 klientów nie są problemem podczas pomiarów. Zdalny dostęp do wyników pomiarów poprzez StrataSync – bezpłatną chmurę (chcesz założyć konto StratSync). Zdalny dostęp/pulpit, nawet przez siec LTE, zwiększa funkcjonalność. Komunikacja poprzez Bluetooth, WiFi, USB, Ethernet…

Opcjonalny system eksperta wbudowany w miernik podpowiada technikowi gdzie jest problem, co jest przyczyna uszkodzenia. Użytkownik może przełączyć się pomiędzy trybem klasyczny pomiarem reflekomerycznym i system eksperckim analizującym powstałe uszkodzenie/usterkę. Moduły o dużej dynamice, pozwalają na użycie patchcorda, jako rozbiegówki, 20 metrów wystarczy dla wszystkich mierzonych długości światłowodu np. powyżej 100km.

 

Reflektometr optyczny
Reflektometr optyczny